Despre noi

Asociația pentru Educație, Dezvoltare și Implicarea Tineretului este o organizație neguvernamentală, apolitică și non-profit, ale cărei arii de acțiune sunt educația, cultură, tineretul și dezvoltarea comunitară.

În proiectele noastre implicăm voluntari, instituțiile și autoritățile locale, mediul privat de afaceri, organizații neguvernamentale.

De ce EDIT?

- Pentru că educația presupune dezvoltare. Dezvoltarea nu se poate face decât prin implicare. Implicarea directă a tinerilor.

- Pentru că dorim să ”edităm” societatea în care trăim și să ne aducem aportul la dezvoltarea acesteia.

Directii de actiune

Educatie

Cultura

Tineret

Asociatia Edit

Suntem un grup de oameni care isi propun sa construiasca legaturi, sa creeze oportunitati si sa implice societatea in dezvoltarea de proiecte inovative, sustenabile si necesare in domeniul educatiei, culturii, al tineretului si sportului, care sa contribuie la imbunatatirea conditiilor de viata ale societatii.