Direcții de acțiune

Educație

Cultură

Tineret

Asociația EDIT își propune să implementeze proiecte cu impact și cu rezultate clare.

După aproape 2 ani de la înființare, ne regăsim implicați activ în societate, participanți la evenimente și conferințe de profil, membri în Grupurile de Acțiune Locală din București, având colaborări cu profesioniști din domeniile în care activăm și parteneriate cu autoritățile locale, companiile private și alte ONG-uri.

PROIECTE

ora-de-educatie-rutiera-asociatia-edit
Ora de Educație Rutieră este cel mai important proiect al Asociației EDIT și dă măsura profesionalismului și ambițiilor noastre. Proiectul a ajuns la cea de-a 4-a ediție și nu ne oprim aici.
WhatsApp Image 2018-09-08 at 10.59.42
Outline – un proiect EDIT, este primul festival de Street Art din București. Împreună dăm un stil de artă care nu este la îndemâna oricui, dar care nu lipsește însă din marile capitale ale lumii.
ora-de-educatie-rutiera-asociatia-edit
Ora de Educație Rutieră la liceu este un proiect prin care vom realiza cursuri de conștientizare a educației rutiere, pentru elevii de liceu, alături de profesioniști și vedete. Detalii, în curând!

PROIECTE ÎN PARTENERIAT

Untitled
Proiect cultural inedit prin care se expun cele mai importante și renumite invenții ale românilor
Untitledd