Valori

Responsabilitate, Implicare si Actiune

Credem ca este responsabilitatea noastra, a tuturor, sa ne aducem aportul cum si cat putem pentru a avea acea lume mai buna si credem cu tarie in implicare, in a pune umarul acolo unde putem sa aducem o schimbare.

Identitate, Onoare si Respect

Credem in restabilirea echilibrului valorilor autentice romanesti pentru a dinamiza procesul de redobandire si constientizare a identitatii noastre nationale si a consolidarii bazelelor societatii romanesti.

valori-asociatia-edit

Unitate, Cooperare si Parteneriat

Credem in sprijin reciproc, in alianta dintre ONG-uri, sectorul public si mediul privat. Credem ca fiecare dintre noi are ceva de oferit, impreuna putem atinge rezultate reale.

Dezvoltare si Evolutie

Credem ca este datoria noastra sa avem o preocupare permanenta pentru explorare, cunoastere, educatie si dezvoltare, pentru a cladi viitorul generatiilor ce vin din urma.

unitate-responsabilitate-asociatia-edit