Viziune

Ce vedem noi cand ne uitam in viitor?

• 1

Vedem o Romanie in care tinerii se implica activ in modelarea societatii in care traiesc.

• 2

In care ideile individuale pot fi puse in practica prin efortul comun.

• 3

In care simtul civic si identitatea nationala sunt valori de baza.

Misiune

Misiunea pe care ne-o asumam este sa construim “poduri” intre oamenii, sa contribuim la dezvoltarea societatii prin dezvoltarea de proiecte inovative, sustenabile si necesare in domeniul educatiei, culturii, al tineretului si sportului, care sa contribuie la imbunatatirea conditiilor de viata ale societatii si la intarirea sentimentului comunitar.

Asociatia pentru Educatie, Dezvoltare si Implicarea Tineretului, organizatie neguvernamentala, apolitica si non-profit, ale carei arii de actiune sunt sanatatea, educatia, cultura, tineretul si dezvoltarea comunitara.

Scop

Avem SCOPUL de a ne aduce aportul la recladirea identitatii comunitatilor in care traim, bazata pe un caracter meritocratic, in care unitatea, cooperarea, respectul, responsabilitatea si dorinta de a crea un mediu cat mai bun pentru generatiile viitoare sa fie valori de baza.