Asociația EDIT - "edităm viitorul nostru"

Cine suntem?

Numele Asociației EDIT vine de la Educație, Dezvoltare și Implicarea Tineretului, misiunile pe care ni le-am setat de la înființare, în 2016.
În cei 7 ani de activitate am realizat o mulțime de programe educaționale (educație rutieră, prim ajutor, educație pentru cutremur, anti bullying sau programe pentru cadre didactice), sport și artă. Proiectele noastre sunt dedicate copiilor și adolescentilor și sunt livrate cu profesionalism și entuziasm de tinerii noștri colaboratori.

Câteva cifre despre E.D.I.T.

Beneficiari direcți educație rutieră, prim ajutor, cutremur

Numărul de unități de învățământ în care am ajuns

Cadre didactice care au finalizat cursul de educație rutieră

Metri pătrați de pereți reabilitați Outline StreetArt

Colaboratori și echipa EDIT

Ani de la înființare

Orașe în care am ajuns cu programele noastre
Liviu Zorilă
Președinte

Liviu Zorilă
Președinte
Ion Arseni
Vicepreședinte și Manager Proiecte

Ion Arseni
Vicepreședinte și Manager Proiecte
Ana Maria Rotaru

Ana Maria Rotaru
Paul Lungeanu

Paul Lungeanu

VOLUNTARIAT

Proiectele se bazează într-o mare măsură pe implicarea voluntarilor, fără de care nu ar exista.

Dacă ești student sau dacă nu ești, dar vrei să te implici, să schimbi lucruri, să contribui la dezvoltarea comunității, să cunoști oameni noi, să te dezvolți sau pur și simplu să înveți și să ai experiențe inedite, te invităm în echipa noastră.

Trimite-ne un CV la recrutari@asociatia-edit.ro și câteva rânduri în care ne spui de ce te interesează să lucrezi cu noi.

Valori

Siguranță, înainte de toate

Călăuziți de această valoare comună, credem mai mult decât orice în necesitata educației pentru siguranță.

Comportamentul responsabil

În viața de zi cu zi și în situații de urgență.

Nicio zi, fără culoare.

Colorăm orașe, ziduri, minți de copii. Pentru că ne place frumosul, arta, cultura și culoarea.

Sustenabilitate

Credem în proiecte sustenabile, educație de calitate și dezvoltare durabilă.

Implicare pro-activă

Suntem deschizători de drumuri, derulăm și implementăm cel mai mare proiect de educație rutieră din România, precum și alte proiecte cu impact în educație, cultură, artă, tineret și sport.

Viziune

Ce vedem când privim în viitor? Vedem o Românie în care tinerii se implică activ în modelarea societății în care trăiesc. În care ideile individuale pot fi puse în practică prin efortul comun.

Misiune

Misiunea pe care ne-o asumăm este să creăm legături între oameni și să contribuim la dezvoltarea societății în care trăim.

Scop

Avem scopul de a implementa proiecte cu impact și cu rezultate clare în domeniile în care activăm.