Direcții de acțiune

Educație

Cultură

Tineret

Asociația EDIT își propune să implementeze proiecte cu impact și cu rezultate clare.

După aproape 2 ani de la înființare, ne regăsim implicați activ în societate, participanți la evenimente și conferințe de profil, membri în Grupurile de Acțiune Locală din București, având colaborări cu profesioniști din domeniile în care activăm și parteneriate cu autoritățile locale, companiile private și alte ONG-uri.

Ora de educație rutieră

logo-150x150-px (2)
Ora de Educație Rutieră este cel mai important proiect al Asociației EDIT și dă măsura profesionalismului și ambițiilor noastre. Proiectul OER a ajuns la cea de-a 5-a ediție și nu ne oprim aici.
OER-2
OER-1
Walt-150x150
Ora de educație rutieră la grădiniță – “Fii responsabil pe stradă!” este un proiect în parteneriat cu Poliția Română și Walt Disney care a ajuns în 180 de grădinițe din toată țara, destinat copiilor cu vârsta de 4-6 ani.
WhatsApp Image 2018-11-19 at 14.01.20
WhatsApp Image 2018-11-19 at 14.01.20 (1)
logo-150x150-px (2)
OER la liceu – Proiectul Ora de educație rutieră la liceu a fost realizat din dorința de conștientizare a responsabilității pe care o au în momentul în care se urcă la volan cei care tocmai au obținut permisul de conducere și nu numai.
2q
1q